گردو پوست کن

گردو پوست کن

پوست گیر های گردو در دو مدل و اندازه ساخته و عرضه می شوند ، مدل های کوچک که عموما برای باغداران می باشد که محصولات خود را در طی یک زمان مشخص که محصول را می چینند و به مرور زمان پوست گیری می کنند و مدل های بزرگتر که عموما برای مکان هایی کار خدماتی انجام می دهند مورد استفاده قرار می گیرد .

پوست گیر کوچک

دستگاه های پوست گیر کوچک با بدنه استیل ساخته می شود و مخزن این دستگاه کنجایش پنج تا شش کیلو گردو را دارد و در هر ساعت می تواند صد تا صد و پنجاه کیلو گردو را پوست گیری نمایید . این دستگاه دارای سیستم ورودی آب برای شستوشوی شیرابه گردو می باشد تا مانع تلخ شدن و سیاه شدن گردو گردد . پوست گیری این دستگاه به صورت رنده ای می باشد ؛ موتور استفاده شده در این دستگاه یک دوم اسب بخار می باشد .

پوست گیر بزرگ

این گونه پوست گیر ها را برای استفاده در حجم های بالا استفاده می کنند ؛ این دستگاه نیز دارای بدنه از جنس استیل می باشد و همین طور سیستم رنده ای این دستگاه مشابه مدل های کوچک می باشد . به دلیل استیل بودن این گردو پوست کن دیگر نگران زنگ زدگی و آسیب به دستگاه نخواهید بود . موتور این دستگاه یک و نیم اسب بخار می باشد و در کنار دستگاه قرار می گیرد تا مانع آب خوردگی و خرابی دستگاه باشیم .

رنده داخلی دستگاه

رنده های این دستگاه از جنس استیل می باشند و عمر مفید بالایی دارند . این سیستم کاری مناسب ترین مدل برای پوست گیری گردو می باشد ؛ این سیستم به دلیل نداشتن هیچ زائده اضافی گردو ها را پرت نکره و نمی شکند . دلیل شکستگی گردو به دلیل ترک داشتن و یا این که چرخش بیش از حد گردو در داخل دستگاه می تواند باشد . دلیل دیگر این اتفاق این می تواند باشد که گردو های گوناگون را با هم و یک جا داخل دستگاه بریزید برای مثال گردوی محلی را با گردوی پوست کاغذی داخل دستگاه قرار می دهید و باهم پوست گیری می کنید که این عمل باعث شکستگی گردو می شود. سیستم کاری این گردو پوست کن به این شکل می باشد که با جریان آب شیرابه و تفاله تخلیه می شود ؛ شیرابه گردو را با آب رقیق می کنیم تا مانع تیرکی گردو و تلخ شدن گردو شویم.

شیوره پوست گیری گردو

در مدل های رنده ای و یا هر مدل دیگری از دستگاه های گردو پوست کن شما باید مدل های گردوی خورد را در ابتدا از هم جدا کنید یعنی می بایست مدل های گردوی محلی ( ارگانیک بومی ) را از مدل های دیگر گردو که سختی پوست یک سانی ندارند از هم جدا کنید ؛ این کار درصد شکستگی گردو را پایین می آورد . در برخی از مدل ها به جای آب از خاک اره استفاده می شود که ما پیشنهاد نمی کنیم به دلیلی غیر بهداشتی بودن این سبک کارکردن . گردو یک ماده خوراکی می باشد و به دلیل نامعلوم بودن سلامت خاک اره نمی توان از آن استفاده نمود . بعد از جدا کردن گردو ها دستگاه را روشن کرده و بار را داخل دستگاه می ریزیم و سپس آب را وصل می نماییم تا شیرابه و تفاله گردو را خارج نمایید . سپس با گرفتن گرونی یا ظرف مناسب در جلوی درب دستگاه درب را در حال روشن باز می کنیم تا نیروی گریز از مرکز گردو ها را خارج نمایید.