جوجه گردان

جوجه گردان صنعتی

جوجه گردان یا مرغ بریانی های مدل مخطلفی ساخته و عرضه می شود ، این مدل ها بیشتر برای جلب توجه مشتری در جلوی مغازه قرار داده می شود . این مدل از دستگاه ها در سبک های مخطلفی ساخته و عرضه می شود برای مثال : مدل سیخی ، مدل سبدی ، توری چند ضلعی که هر کدام را به صورت های ذغالی گاز ، گازی و ذغالی می سازند .

جوجه گردان سیخی

جوجه گردان سیخی یا مرغ بریانی یکی از دستگاه های رایج در مغازه های فست فود می باشد این دستگاه در سه سایز چهار سیخ ، شش سیخ و هشت سیخ ساخته می شود . این دستگاه ها را در دو مدل تک جداره و دو جداره نیز می سازند . در مدل های دو جداره حرارت تولید شده بیشتر در اتاق پخت می ماند و مرغ را بهتر از مدل های تک جداره آماده می کنند . موتور های استفاده شده در این مدل ها عموما از مدل کولری یک دوم و تقویت شده هستند . انتقال نیروی آنها به شیوه دنده ای می باشند .

جوجه گردان سیخ گرد

جوجه گردان های گردان یا سیخ گرد یکی از زیباترین مدل های ساخته شده تاکنون می باشد این دستگاه با استفاده از سیخ های دوار مرغ را علاوه بر گردش دور خود هول مهور سیخ نیز می چرخاند تا مرغ ها به صورت یک دست و یک نواخت پخته شدو در این دستگاه وقتی مرغ ها نزدیک شعله می شوند پخت انجام می شود و از شعله دور میشود تا به مرغ فرست دهند تا دمای مرکزی با دمای بیرونی یک دست شود تا مرغ بریانی آبدار و خوش مزه تحویل شما دهد . این دستگاه را می توان به صورت گازی و ذغالی مجرا یا گازی ذغالی ساخت.

جوجه گردان سبدی

جوجه گردان های سبدی جدید ترین مدل های ساخته شده می باشد این دستگاه ها را برای انواع روش های پخت مرغ می توان استفاده نمایید . برای مثال از این دستگاه برای پخت مرغ تکه شده و یا مرغ شکم پر می توانید استفاده نمایید ای دستگاه را برای پخت ماهی ، گوشت های فیله ای و انواع گوشت های فراوری شده نیز می باشد . به دلیل داشتن سبد شما می توانید به صورت نامحدود از این دستگاه استفاده نمایید . این دستگاه را به صورت ذغالی و گازی می سازند و دارای موتور و گیربکس می باشد ، این دستگاه به دو مدل دیجیتال و ساده ساخته می شود ؛ در مدل های دیجیتال دستگاه دارای ترموستات ، ترموکوبل ، شربرقی ، دور متغیر سبد و سیستم حرارت دهی جانبی و مستقیم می باشد .

جوجه گردان تولی

در این مدل ها مرغ ها را به صورت باز شده روی توری قرار می دهند و بریانی می کنند که از این دستگاه می توان برای پخت گوشت و ماهی نیز استفاده نمایید ، این دستگاه عموما به صورت ذغالی ساخته می شود ولی به صورت گازی ذغالی نیز می توان ساخت ، بستکی به مدل های این دستگاه از اشکال شش ضلعی و هشت ضلعی می باشد .