دونر کباب

دستگاه کباب ترکی یا به عبارت دیگر دونر کباب

دستگاه های کباب ترکی با دونر کباب نوعی از دستگاه می باشند که در فست فود ها و مکان هایی که غذا های ترکیه ای سرو می کنند مورد استفاده قرار می گیرد که در این اواخر خاهان زیادی بین مردم کوچه و بازار پیدا کرده است کم پیش میاید که شما به بازار و یا اماکن شلوغ رفت و آمد بکنید و یکی از این دستگاه ها را در آن جا نبینید . این دستگاه ها در چند مدل ساخته و عرضه می گرددند ، شرکت ما افتخار دارد که تمام مدل های مرصوم و مدل های جدیدی که ساخته است را به شما مشتریان عزیز معرفی نمایید.

کباب ترکی خانگی

این دستگاه با یک شعله طراحی و ساخته می شود که سبک ترین مدل این دستگاه می باشد . این گونه دونر کباب ها موتور ندارند مگر اینکه مشتری به صورت سفارشی اعلام نمایید ؛ این دستگاه با ظرفیت سه تا چهار کیلو گوشت مورغ و یا گوشت قرمز می باشد و به صورت پرتابل می توان از این مدل استفاده نمود ، این مدل را می توان به صورت ذغالی نیز ساخت تا در هنگامی که به باغ ، پیکنیک و یا مکان هایی که به گاز دسترسی ندارید با استفاده از ذغال استفاده نمایید .

کباب ترکی ذغالی ( صنعتی )

این دستگاه از کباب ترکی ها با بدنه استیل ساخته می شوند و گازی ذغالی می باشند که شما می توانید با برداشتن توری جلوی دستگا از این دستگاه به صورت گازی و با قرار دادن توری دمقابل دستگاه از دستگا به صورت ذغالی استفاده نمایید مزیت این دستگا نصبت به مدل های گاملا ذغالی این است که شما نیاز به اجاق و یا کوره برای سرخ کرد ذغال ندارید و با استفاده از شعله های پشتی می توانید ذغال خود را داغ نمایید و یا از ذغال های صنعتی ( ذغال مصنوعی ) برای نمای ذغال استفاده نمایید . این دستگاه را به صورت کاملا ذغالی هم ساخته می شود که به سفارش مشتری می باشد .

کباب ترکی رومیزی

کباب ترکی ها در مدل های رومیزی و ایستاده ساخته می شود ، در مدل های رومیزی فقط می شود تک سیخ آن را ساخت که این مدل ها هر کدام به چند مدل موتور دار و بدون موتور و همچنین گریل دار و بدون گریل دسته بندی می شوند ، هر کدام این مدل ها مناسب مکانی و موقیت خواصی می باشد . برای مثال اگر شما می خواهید شاورما یا کباب عربی را در این دستگاه داشته باشید باید مدل های بدون موتور را که رایج ترین مدل برای شاورما می باشد استفاده نمایید و اگر می خواهید دونر کباب را استفاده نمایید باید مدل های با موتور را استفاده کنید . در مدل های گریل دار نیز در برخی از مناطق دونر کباب یا شاورما را با مواد سرخ کردنی سرخ کرده و به صورت ساندویچ عرضه می کنند و در برخی نقاط نیز به صورت پرسی که نیاز به سرخ شدن جانبی و مواد اضافی ندارد .

کباب ترکی ایستاده دو شعله

دونر کباب های ایستاده را در دو مدل تک سیخ و دو سیخ و به صورت موتور دار و بدون موتور می باشد و این مدلها نیز دارای مدل های سرخ کن دار و بدون سرخ کن می باشند .عموما از این دستگاه برای جلوی مغازه یا رستوران استفاده می کنند و به عنوان شو در جلوی مغازه قرار می گیرد تا جلب مشتری نمایید . این مدل ها دارای شیشه و هود در بالای دستگاه می باشند که در دو مدل گیربکس دار ( وزن گوشت تا 100 کیلو ) و مدل های بدون گیربکس ( وزن گوست تا 30 کیلو ) می باشد .

کباب ترکی کوره ای

دونر کباب های کوره ای مناسب برای مکان هایی که تولید گوشت بالا دارند می باشد این دستگاه به دلیل داشتن مخزن استیل گرد به ضخامت سه میلیمتر حرارت را در داخل خود نگه داشته و زمان پخت گوشت را به صورت چشم گیر کاهش می دهد عموما از این دستگا بار کارخانه جات تولید فراورده های نیمه آماده استفاده می کنند . این دستگاه به دلیل داشتن درب که بسته می شود حرارت را از بالا و از طریق هود خارج می کنند و آشپز یا اپراتور دستگاه کمترین تماس ممکن را با حرارت و گوشت دارد . با استفاده از این دستگاه در مکان های درب بسته و استفاده از هود مناسب دیگر نگران حرارت بالای محیط کار نخواهید بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید .