تعمیر تجهیزات فست فود

تعمیر های دستگاه های جوجه گردان

جوجه گردان های در مدل های مخطلف و ابعاد گوناگون ساخته و عرضه می شوند . بیشترین و پرطرف دارترین مدل های این دستگاه مدل های ایستاده می باشند؛ که مشکلاتی مانند خرد کردن دنده یا از بین رفتن سیخ و ممکن است موتور این دستگا بسوزد که می توان با مراجه به تعمیرکار این مشکل را برطرف نمود . شرکت ماک استیل به صورت حرفه ای تعمیرات این گونه از دستگاه ها را بر انجام می دهند . بستگی به مشکلی که برای دستگاه به وجود آماده باشد می توان در همان محل یا در کارگاه تعمیر انجام گیرد .

تعمیر دونر کباب

دستگاه دونر کباب ها را بیشتر مواقع در همان مکان تعمیر می شود ولی در مواردی نیز دستگاه باید به تعمیرگاه بیاید که در این صورت مشکل جدی دارد . بیشتر مشکلات این دستگاه که خود فردمی تواند آن را برطرف کند شعله های آن می باشد که بیشتر مصرفی می باشند و بستگی به نوع گاز مصرفی که شهری یا کپسولی بودن عمر مفید شعله ها متقیر می باشند .

تعمیر انواع تجهیزات آشپزخانه صنعتی

شرکت ماک استیل تعمیرات انواع تجهیزات آشپزخانه های صنعتی را نیز انجام می دهند. برای مثال می توان به سرخ کن ها ، پوست گیر ها ، فر های شیرینی پزی ، فر پیتزا ریلی و صندوقی ، سینگ ، میز کار ، پاستاپز و انواع اجاق را انجام می دهد . هر تعمیرات بستگی به میزان آسیبی که به دستگاه و یا لوازم خورد باشد می باشد .

در مواردی نیز به تشخیص کارشناس خرید یک دستگاه نوع بهتر از تعمیر می باشد . در زمانی که هزنیه تعمیر دستگاه بیشتر از حد مجاز می شود و یا هم قیمت دستگاه نو می باشد پیشنهاد می شود که دستگاه نو خریداری شود که بستگی به صلاح دید مشتری می باشد . در برخی از موارد دیده شده که مشتری به دلیل خسته شدن از دستگاه اقدام به خرید دستگاه نو می کند که همکاران ما در بیشتر مواقع اقدام به تعییر نظر مشتری می کنند تا از صرف هزینه بیجا و بالا جلو گیری گردد . در کل می توان گفت تعمیر کردن یا تعویض دستگاه منوط به نظر مشتری می باشد .

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید .

گردو پوست کن

گردو پوست کن

پوست گیر های گردو در دو مدل و اندازه ساخته و عرضه می شوند ، مدل های کوچک که عموما برای باغداران می باشد که محصولات خود را در طی یک زمان مشخص که محصول را می چینند و به مرور زمان پوست گیری می کنند و مدل های بزرگتر که عموما برای مکان هایی کار خدماتی انجام می دهند مورد استفاده قرار می گیرد .

پوست گیر کوچک

دستگاه های پوست گیر کوچک با بدنه استیل ساخته می شود و مخزن این دستگاه کنجایش پنج تا شش کیلو گردو را دارد و در هر ساعت می تواند صد تا صد و پنجاه کیلو گردو را پوست گیری نمایید . این دستگاه دارای سیستم ورودی آب برای شستوشوی شیرابه گردو می باشد تا مانع تلخ شدن و سیاه شدن گردو گردد . پوست گیری این دستگاه به صورت رنده ای می باشد ؛ موتور استفاده شده در این دستگاه یک دوم اسب بخار می باشد .

پوست گیر بزرگ

این گونه پوست گیر ها را برای استفاده در حجم های بالا استفاده می کنند ؛ این دستگاه نیز دارای بدنه از جنس استیل می باشد و همین طور سیستم رنده ای این دستگاه مشابه مدل های کوچک می باشد . به دلیل استیل بودن این گردو پوست کن دیگر نگران زنگ زدگی و آسیب به دستگاه نخواهید بود . موتور این دستگاه یک و نیم اسب بخار می باشد و در کنار دستگاه قرار می گیرد تا مانع آب خوردگی و خرابی دستگاه باشیم .

رنده داخلی دستگاه

رنده های این دستگاه از جنس استیل می باشند و عمر مفید بالایی دارند . این سیستم کاری مناسب ترین مدل برای پوست گیری گردو می باشد ؛ این سیستم به دلیل نداشتن هیچ زائده اضافی گردو ها را پرت نکره و نمی شکند . دلیل شکستگی گردو به دلیل ترک داشتن و یا این که چرخش بیش از حد گردو در داخل دستگاه می تواند باشد . دلیل دیگر این اتفاق این می تواند باشد که گردو های گوناگون را با هم و یک جا داخل دستگاه بریزید برای مثال گردوی محلی را با گردوی پوست کاغذی داخل دستگاه قرار می دهید و باهم پوست گیری می کنید که این عمل باعث شکستگی گردو می شود. سیستم کاری این گردو پوست کن به این شکل می باشد که با جریان آب شیرابه و تفاله تخلیه می شود ؛ شیرابه گردو را با آب رقیق می کنیم تا مانع تیرکی گردو و تلخ شدن گردو شویم.

شیوره پوست گیری گردو

در مدل های رنده ای و یا هر مدل دیگری از دستگاه های گردو پوست کن شما باید مدل های گردوی خورد را در ابتدا از هم جدا کنید یعنی می بایست مدل های گردوی محلی ( ارگانیک بومی ) را از مدل های دیگر گردو که سختی پوست یک سانی ندارند از هم جدا کنید ؛ این کار درصد شکستگی گردو را پایین می آورد . در برخی از مدل ها به جای آب از خاک اره استفاده می شود که ما پیشنهاد نمی کنیم به دلیلی غیر بهداشتی بودن این سبک کارکردن . گردو یک ماده خوراکی می باشد و به دلیل نامعلوم بودن سلامت خاک اره نمی توان از آن استفاده نمود . بعد از جدا کردن گردو ها دستگاه را روشن کرده و بار را داخل دستگاه می ریزیم و سپس آب را وصل می نماییم تا شیرابه و تفاله گردو را خارج نمایید . سپس با گرفتن گرونی یا ظرف مناسب در جلوی درب دستگاه درب را در حال روشن باز می کنیم تا نیروی گریز از مرکز گردو ها را خارج نمایید.

جوجه گردان

جوجه گردان صنعتی

جوجه گردان یا مرغ بریانی های مدل مخطلفی ساخته و عرضه می شود ، این مدل ها بیشتر برای جلب توجه مشتری در جلوی مغازه قرار داده می شود . این مدل از دستگاه ها در سبک های مخطلفی ساخته و عرضه می شود برای مثال : مدل سیخی ، مدل سبدی ، توری چند ضلعی که هر کدام را به صورت های ذغالی گاز ، گازی و ذغالی می سازند .

جوجه گردان سیخی

جوجه گردان سیخی یا مرغ بریانی یکی از دستگاه های رایج در مغازه های فست فود می باشد این دستگاه در سه سایز چهار سیخ ، شش سیخ و هشت سیخ ساخته می شود . این دستگاه ها را در دو مدل تک جداره و دو جداره نیز می سازند . در مدل های دو جداره حرارت تولید شده بیشتر در اتاق پخت می ماند و مرغ را بهتر از مدل های تک جداره آماده می کنند . موتور های استفاده شده در این مدل ها عموما از مدل کولری یک دوم و تقویت شده هستند . انتقال نیروی آنها به شیوه دنده ای می باشند .

جوجه گردان سیخ گرد

جوجه گردان های گردان یا سیخ گرد یکی از زیباترین مدل های ساخته شده تاکنون می باشد این دستگاه با استفاده از سیخ های دوار مرغ را علاوه بر گردش دور خود هول مهور سیخ نیز می چرخاند تا مرغ ها به صورت یک دست و یک نواخت پخته شدو در این دستگاه وقتی مرغ ها نزدیک شعله می شوند پخت انجام می شود و از شعله دور میشود تا به مرغ فرست دهند تا دمای مرکزی با دمای بیرونی یک دست شود تا مرغ بریانی آبدار و خوش مزه تحویل شما دهد . این دستگاه را می توان به صورت گازی و ذغالی مجرا یا گازی ذغالی ساخت.

جوجه گردان سبدی

جوجه گردان های سبدی جدید ترین مدل های ساخته شده می باشد این دستگاه ها را برای انواع روش های پخت مرغ می توان استفاده نمایید . برای مثال از این دستگاه برای پخت مرغ تکه شده و یا مرغ شکم پر می توانید استفاده نمایید ای دستگاه را برای پخت ماهی ، گوشت های فیله ای و انواع گوشت های فراوری شده نیز می باشد . به دلیل داشتن سبد شما می توانید به صورت نامحدود از این دستگاه استفاده نمایید . این دستگاه را به صورت ذغالی و گازی می سازند و دارای موتور و گیربکس می باشد ، این دستگاه به دو مدل دیجیتال و ساده ساخته می شود ؛ در مدل های دیجیتال دستگاه دارای ترموستات ، ترموکوبل ، شربرقی ، دور متغیر سبد و سیستم حرارت دهی جانبی و مستقیم می باشد .

جوجه گردان تولی

در این مدل ها مرغ ها را به صورت باز شده روی توری قرار می دهند و بریانی می کنند که از این دستگاه می توان برای پخت گوشت و ماهی نیز استفاده نمایید ، این دستگاه عموما به صورت ذغالی ساخته می شود ولی به صورت گازی ذغالی نیز می توان ساخت ، بستکی به مدل های این دستگاه از اشکال شش ضلعی و هشت ضلعی می باشد .

چرخ گوشت 32 تسمه ای


چرخ گوشت تسمه ای32 در دو مدل تنه ثابت و متحرک ساخته و تولید میشود اینگونه دستگاه هارا عموما برای استفاده در رستورانها،فست فود ها و کترینگ ها میباشد.

در برخی از مدل های تنه ثابت برای شیرینی پزی و چرخ کردن خمیر شیرینی استفاده میشود ،بهترین مدل این دستگاه ها تنه متحرک هستند که به راحتی تنه ان جدا شده و قابل شستشو هستند و بعد از هربار استفاده میتوانید ان را داخل یخچال نگهداری کنید.

تنه این چرخ گوشت از المینیوم ریخته گری شده و المینیوم شمشی میباشد،که ناخالصی بسیار کمی دارند و بهترین کیفیت را به ما میدهند.

با استفاده ااز تخصص و تجربه کادر فنی موفق به ساخت چرخ نخود نیز شده ایم که نسبت به چرخ های مشابه گوشت توانایی چرخ کردن گوشت ، پیاز و نخود را دارد؛به دلیل گام کم روده این چرخ گوشت چرخ گوشت شمارا سفید و له نمیکند و به راحتی نخود را چرخ کرده و مایع شمارا یکدست می نماید ،برای استفاده از این دستگاه برای فلافل نیاز به دو دست تیغه و پنجره دارید تا یکبار با تیغ پنجه درشت نخود خودرا چرخ کنید و یک بار هم با تیغ پنجره ی ریز که به ان ها نخودی و کبریتی میگویند.

و همینطور برای استفاده در کبابی ها یک تیغ پنجره برای گوشت و یکی برای پیاز نیاز دارید

برتری این مدل چرخ گوشت ها در کبابی نصبت به مدل های گیربکسی نداشتن گیربکس در پشت روده ی دستگاه میباشد چون اگر اب پیاز وارد گیربکس شود به دلیل اسیدی بودن ان گیربکس را از بین میبرد، ولی این مدل دستگاه ها این مشکل را ندارند

موتور این دستگاه 1.5 اسب تک فاز میباشد که قابلیت 300 کیلو گوشت را در ساعت دارد.

دینام این دستگاه 2 اسب بخار است که قابلیت تعویض ان به دینام دلخواه را دارد .

میز کار استیل

میز کار استیل

میز های کار بستگی به نیاز مشتریان در مدل های مخطلف در اندازه ها و ابعاد گوناگون ساخته می شوند ، مثلا مدل میز کار لبه دار ، میز کار صاف ، میز کار طبقه دار ، میز های کار آب چکان دار و … این مدل از میزهای کار عموما از جنس استیل ساخته می شوند و در زیر صفحه میز یا از mdf یا تفلا استفاده می شود . پروفیل های مورد استفاده در این مدل ها از جنس استیل می باشند مگر اینکه مشتری سفارش دیگری دشته باشد .

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید .

اسیاب قهوه اندیمندLD-021

اسیاب قهوه اندیمند دار ساخته شده در کشور ایتالیا با بدنه ی پلاستیک فشرده و مخزن شفاف پلاستیکی دو و نیم کیلویی میباشد این اسیاب با قابلیت تنظیم میزان ریزی و درشتی قهوه های اسیاب شده مناسب فروشگاه های عرضه ی دان قهوه میباشد.

تیغه های این دستگاه از جنس استیل انادایز (استحکام بخشی شده) میباشد.این تیغه ها در هنگام کارکرد خورده نمیشوند و میزان رست دانه فهوه هیچ مشکلی برای این دستگاه ایجاد نمیکند

دستگاه اسیاب اندیمند دار دارای که قابلیت تنظیم سرعت دارد توان مصرفی ان250W و

آب گیر سبزی – روغن گیر

آب گیر سبزی و روغن گیر پیاز

دستگاه آب گیر یا همان روغن گیر پیاز که به اصطلاح فنی سانتریفیوژ هم گفته می شود . این دستگاه در انواع رستوران ها ، فست فود ها و مراکز تهیه غذا مورد استفاده قرار می گیرند ؛ در برخی از مشاغل خانگی یا صنعتی مانند سرخ کردن پیاز ( برای گرفتن روغن اضافه پیاز ) و سبزی خرد کنی (برای گرفتن آب شست شوی سبزی ) استفاده می شود .

این سانتریفیوژ ها در سه مدل هفت کیلویی ، دوازده کیلویی و بیست کیلویی ساخته می شود ؛ در مدل بیست کیلویی و مدل هفت کیلویی سبد داخل از جنس استیل می باشد و ثابت است ولی در مدل دوازه کیلویی سبد داخلی از جنس پلاستیک است و قابل برداشت می باشد .

مدل دوازده کیلویی مناسب ترین مدل برای استفاده مداوم می باشد چون سبد این دستگاه قابل جدا شدن است می توان از چند سبد استفاده کرد و دیگر نیازی ندارید که زمان زیادی را صرف برداشت سبزی یا پیاز با دست از داخل مخزن صرف کنید و کافی است سبد را برداشته و سبد دیگری را داخل دستگاه قرار دهید .

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید .

کره گیر

کره گیر

کره گیر دستگاهی برای جدا کردن کره از شیر یا ماست می باشد ، این دستگاه در دو مدل خانگی و صنعتی ساخته و عرضه می شود . در مدل های خانگی این دستگاه بدنه از جنس آلومینیوم و در مدل های صنعتی از جنس استیل ساخته و عرضه می شود .

کره گیر خانگی :

عموما از مدل های خانگی این دستگاه موتور بالای مخزن قرار گرفته و به صورت انتقال نیروی تسمه ای می باشد در مدل های خانگی شما سرد کردن دستگاه را باید با استفاده از آب خنگ و یخ خرد شده انجام دهید که چربی های داخل ماست یا شیر به صورت دلمه بسته شده و روی ماست یا شیر شما جمع شود .

کره گیر صنعتی ساده :

در مدل های کره گیر صنعتی ساده بدنه دستگاه از جنس استیل می باشد . شیوه استفاده این دستگاه مانند همان دستگاه های خانگی هستند ؛ ولی تفاوت این دو دستگاه در مکان قرار گیری موتور که در مدل های صنعتی در زیر دستگاه قرار می گیرد و میزان گنجایش مخزن می باشد .

کره گیر صنعتی اتوماتیک :

این دستگاه با دو مدل بالا بسیار متفاوت می باشد . در مدل های صنعتی گنجایش دستگاه با دستگاه صنعتی ساده یکسان هستند ولی در مدل های اتوماتیک امکاناتی همچون تایمر برای زمان کار دستگاه ، دور قابل تنظیم و کندانسور خنک کننده می باشد ، در مدل های صنعتی اتوماتیک نیازی به اضافه کردن آب یا یخ نمی باشد و سیستم خنک کنندی که در دستگاه قرار گرفته می تواند کار شما را بسیار ساده تر کنند ، میزان تولید کره با این دستگاه کم تر از مدل های بالا می باشد ولی کره بدست آمده از کیفیت بسیار بالایی برخورد دار است و دوغ باقی مانده بدون آب و دارای کلسیم بسیار بالاتری نصبت به مدل های بالا می باشد .